Menu

PKP S.A. wyłoniła wykonawcę modernizacji dworca w Żaganiu

fot. PKP S.A. fot. PKP S.A.

PKP S.A. prowadzi największy program modernizacji dworców w historii polskich kolei – Program Inwestycji Dworcowych. Jedną z realizowanych inwestycji jest modernizacja dworca w Żaganiu. Spółka podpisała umowę z wykonawcą prac.

Dworzec w Żaganiu zostanie poddany gruntownej przebudowie. Inwestycja obejmie m.in. wymianę instalacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie przyłączy, renowację elewacji oraz roboty dachowe. Dzięki montażowi monitoringu, wzrośnie poziom bezpieczeństwa. Przed budynkiem pojawią się także miejsca postojowe dla samochodów i stojaki rowerowe.

Dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, w tym osób niepełnosprawnych. W budynku zamontowane zostaną m.in. windy, ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, oznakowania i tablice tyflograficzne. Do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowane zostaną również toalety. Ze względu na zabytkowych charakter obiektu, prace prowadzone będą w uzgodnieniu w konserwatorem.

Pomieszczenia wewnątrz obiektu zostaną dostosowane do nowych funkcji. W budynku pojawi się m.in. biuro obsługi klienta, posterunek SOK, pomieszczenia biurowe, pomieszczenia publiczne na potrzeby Gminy, w tym sala wystawiennicza czy posterunek Straży Miejskiej.

Prace modernizacyjne zrealizuje firma SKB S.A. z Warszawy. Planowany termin zakończenia inwestycji to I kw. 2019 roku. Koszt modernizacji wyniesie ok. 17 mln zł netto i zostanie sfinansowany ze środków własnych PKP S.A. oraz środków budżetu państwa.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę