Menu

Ruszają prace związane z wykonaniem dokumentacji projektowej dla inwestycji w Dolinie Popradu

fot. PKP PLK S.A. fot. PKP PLK S.A.

PKP S.A. wyłoniła wykonawcę, który zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej dla 16 inwestycji, które spółka zamierza zrealizować w Dolinie Popradu. Prace zrealizuje konsorcjum firm SAFEGE S.A.S. i Karpiel Stanisław Usługi Architektoniczne.

Ogłoszony w marcu br. przetarg dotyczył opracowania dokumentacji przedprojektowej, okołoprojektowej oraz projektów budowlanych i wykonawczych dla 16 dworców i stacji kolejowych, zlokalizowanych w Dolinie Popradu. Zakres prac obejmie:

- przebudowę dworców wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych (Stary Sącz, Barcice, Rytro, Piwniczna Zdrój, Piwniczna, Wierchomla Wielka, Żegiestów, Żegiestów Zdrój);

- rozbiórkę starych i budowę nowych dworców wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych (Młodów, Zubrzyk)

- budowę nowych dworców wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych (Nowy Sącz Biegonice, Łomnica Zdrój, Milik)

- wykonanie elementów małej architektury na stacjach, gdzie nie występuje budynek dworca (Andrzejówka, Muszyna Zdrój, Powroźnik)

Głównym celem przyszłych inwestycji jest jak najlepsze dostosowanie dworców do potrzeb wszystkich grup pasażerów i zapewnienie najwyższych standardów obsługi.

Wykonawca będzie miał 36 tygodni na wykonanie dokumentacji. Koszt związanych z tym prac wynosi ok. 1,5 mln zł.

Rozpoczęcie prac budowlanych dla wskazanych inwestycji planowane jest w połowie przyszłego roku, a zakończenie na II połowę 2019 roku. PKP S.A. stara się o dofinansowanie unijne dla tych projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę