Menu

PKP Cargo chce prowadzić przewozy turystyczne zabytkowymi pociągami

fot. PolskaKolej.TV. Wszelkie prawa zastrzeżone. fot. PolskaKolej.TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Parowozy i zabytkowe wagony – takimi składami PKP Cargo chce przez kolejne pięć lat prowadzić przewozy turystyczne w Gorcach. Pociągi mają być uruchamiane sezonowo dwa razy dziennie w soboty i niedziele od czerwca do sierpnia.

W celu realizacji tego planu 6 kwietnia 2017 r. spółka złożyła do Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego wniosek w sprawie przyznania otwartego dostępu na linii krajowej na odcinku Chabówka – Kasina Wielka od czerwca 2018 r. do sierpnia 2022 r. Przewoźnik kolejowy, który nie posiada podpisanej z organizatorem publicznego transportu zbiorowego umowy o świadczenie usług publicznych, może ubiegać się o dostęp do infrastruktury kolejowej na podstawie decyzji o przyznaniu otwartego dostępu na trasie krajowej.

UTK wydaje decyzję jeżeli proponowane połączenie nie zagraża równowadze ekonomicznej umowy o świadczenie usług publicznych. O badanie równowagi ekonomicznej może wystąpić każdy uprawniony podmiot w terminie czterech tygodni od publikacji wniosku na stronie internetowej UTK. Pozytywna decyzja Prezesa UTK jest niezbędna do wystąpienia do zarządcy infrastruktury z wnioskiem o przydzielenie trasy, jednak nie stanowi gwarancji jej przydzielenia. Decyzja o przyznaniu otwartego dostępu na trasie krajowej jest wydawana na okres nieprzekraczający 5 lat.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę