Menu

Oferta Torpolu najkorzystniejsza w przetargu na odcinek Zieliniec – Kiekrz linii 395

fot. Torpol S.A. fot. Torpol S.A.

Oferta TORPOL S.A. została wybrana przez PKP PLK S.A. jako najkorzystniejsza spośród siedmiu złożonych w przetargu nieograniczonym na wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na linii kolejowej nr 395 Zieliniec – Kiekrz w torze nr 2 od km 3,300 do km 4,500; od km 9,000 do km 13,353; od km 14,635 do km 19,330 oraz budynku nastawni na stacji Poznań Piątkowo w ramach Projektu pn.: „Prace na liniach kolejowych nr 394, 395 na odcinku Poznań Franowo – Zieliniec – Kiekrz”. Wartość złożonej oferty wynosi 17,3 mln zł netto wobec 24,8 mln zł netto środków Zamawiającego. Kryterium oceny oferty stanowiły cena (60%) oraz czas zamknięć torowych (40%).

Zakres prac w ramach projektu przewiduje modernizację najważniejszych elementów infrastruktury kolejowej, tj. kompleksową przebudowę nawierzchni torowej i podtorza wraz z wymianą 5 rozjazdów na stacji Koziegłowy, sieci trakcyjnej i urządzeń SRK, a także 9 przejazdów kolejowo-drogowych, jak również 11 obiektów inżynierskich. Gruntownej rewitalizacji ma zostać poddany także budynek nastawni na stacji Poznań Piątkowo. Wykonawca zobowiązany jest wykonać dokumentację projektową i powykonawczą oraz uzyskać wszelkie niezbędne zgody na jej realizację – formuła „projektuj i buduj”.

Wymagany przez Zamawiającego termin zakończenia przedmiotu umowy to 20.10.2017, a rękojmia za wady, której udzieli wykonawca wynosi 60 m-cy.

Spółka oczekuje obecnie na zakończenie postępowania i podpisanie umowy.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę