Menu

Komfortowa stacja w centrum Gdańska

fot. PKP PLK S.A. fot. PKP PLK S.A.

Dla pasażerów stacji Gdańsk Główny wygodniejsze, przebudowane perony i przejścia podziemne, pełna informacja i czytelne oznakowanie. Takie będą efekty realizacji ogłoszonego przetargu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., szacowanego na 60 mln zł. Prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku.

Na stacji Gdańsk Główny mieszkańcy i turyści skorzystają z kompleksowo przebudowanych dwóch peronów. Nowe obiekty lepiej oświetlone, wyższe i zapewnią wygodniejszy niż obecne dostęp do pociągów. Pasażerowie będą korzystali z nowych ławek i tablic informacyjnych oraz czytelnego oznakowania. Historyczny kształt zachowają wiaty lecz kompleksowa renowacja podkreśli ich ciekawy wygląd. Zakres odnowa był konsultowany z konserwatorem zabytków. Szacunkowy koszt modernizacji stacji to około 60 mln zł.

Zmodernizowane zostaną dwa przejścia podziemne – od strony ulicy Podwale Grodzkie do 3 Maja, które umożliwia wejście na perony dalekobieżne i podmiejskie oraz drugie, łączące budynek dworca z peronami dalekobieżnymi. W przejściach komunikację ułatwią 4 windy i 4 komplety ruchomych schodów. Stacja będzie w pełni dostosowana do obsługi osób o ograniczonej mobilności.

PLK dysponują dokumentacją projektową i pozwoleniem na budowę. Podpisanie umowy na prace modernizacyjne przewidziane jest w połowie 2017 r. Prace zaplanowano do 2019 r. Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków UE.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę