Menu

PKP PLK złożyła pozew przeciwko gminie

fot. PKP PLK S.A. fot. PKP PLK S.A.

Spółka PKP PLK pozwała do sądu Gminę Szlichtyngowa w związku z bezpodstawną sprzedażą majątku należącego do Zarządcy Infrastruktury - donosi portal panorama.media.pl.

PKP PLK uważa, że gmina sprzedała szyny kolejowe, podkłady betonowe oraz podsypkę czyli mienie spółki PKP PLK.

W rozmowie z portalem panorama.media.pl były burmistrz Gminy Szlichtyngowa Jan Wardecki powiedział: - PKP pisze w pozwie o 6200 podkładach betonowych. Każdy wycenili na 60 zł. Skąd wzięli taką ilość nie wiem. Takiej ilości podkładów betonowych nigdy nie było. Gmina ich nie wykorzystała, nie sprzedała. Te, które były w chwili przejmowania terenu od PKP są nadal, około 200, może 300 podkładów. Można to sprawdzić naocznie. Nawet złodziej się nie połaszczy na nie, bo jeden waży około 250 kg. Aby go ruszyć potrzeba ciężkiego sprzętu. Oprócz tego zarzuca spółce PKP{ PLK bałagan w papierach o brak zainteresowania swoją własnością.

Zwróciliśmy się z prośbą do Zarządcy Infrastruktury o zajęcie stanowiska w tej sprawie: - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A wystąpiły wobec Gminy Szlichtyngowa z pozwem za sprzedaż przez gminę złomu szynowego, złomu akcesoriów torowych, podkładów betonowych oraz wysiewki (zanieczyszczony tłuczeń) pochodzących z toru kolejowego o długości 4 km linii kolejowej nr 372 Bojanowo – Głogów. Pozew w tej sprawie został złożony do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze, dlatego że gmina nie była właścicielem toru kolejowego - poinformował nas Zbigniew Wolny z Centrali PKP PLK.

- W treści podjętej w dniu 29 czerwca 2012 r. uchwale przez Radę Miejską w Szlichtyngowej, w sprawie nieodpłatnego przejęcia prawa użytkowania nieruchomości gruntowych wraz z prawem własności znajdujących się na nich budynków i budowli na rzecz Gminy Szlichtyngowa od Polskich Kolei Państwowych S.A. nie jest wymieniony tor kolejowy o długości 4 km linii kolejowej nr 372. Polskie Koleje Państwowe zbyły gminie stosownym aktem notarialnym, podpisanym przez przedstawiciela Gminy Szlichtyngowa, tylko prawo użytkowania wieczystego gruntów, wraz z prawem własności położonych na nich budynków i budowli, bez toru kolejowego, z którego ww. elementy zostały sprzedane - dodaje przedstawiciel spółki.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę