Menu

Piotrków Trybunalski przypomni o Wiedence

fot. PKP PLK S.A. fot. PKP PLK S.A.

Dla podróżnych na stacji w Piotrkowie Trybunalskim odnawiany jest peron i zabytkowa wiata. Efektem będzie wygodniejsza obsługa i utrzymanie historycznego stylu nawiązującego jeszcze do kolei warszawsko – wiedeńskiej. Poza Piotrkowem Trybunalskim PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawiają komfort obsługi pasażerów m.in. w Międzyzdrojach, Jeleniej Górze i Włoszczowie.

Już w grudniu z efektów zmian skorzystają podróżni w Piotrkowie Trybunalskim. Peron zostanie przebudowany. Będzie nowa nawierzchnia, funkcjonalne oświetlenie i ławki. Dzięki nowym gablotom z rozkładami jazdy i czytelnemu oznakowaniu poprawi się informacja. Monitoring zwiększy bezpieczeństwo na stacji. Odnowiona wiata lepiej ochroni podróżnych lecz zachowa historyczny kształt, z czasów Kolei Warszawsko – Wiedeńskiej.

Obecnie trwają prace związane z konstrukcją wiaty oraz przebudową peronu. Zdemontowane żeliwne podpory zostały oczyszczone i zabezpieczone antykorozyjnie. Wykonawca poza terenem budowy czyści elementy dachu. Przebudowywane jest także odwodnienie stacji. Prace przebiegają planowo i nie wpływają na kursowanie pociągów.

Inwestycja jest prowadzona pod nadzorem konserwatora zabytków. Koszt przebudowy wiaty i peronu nr 1 to prawie 4.5 mln zł. Prace zakończą się w grudniu.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie zwiększają standard obsługi podróżnych. Stacje i przystanki zmieniają się na całej sieci i na modernizowanych liniach m.in. Poznań – Wrocław, Warszawa – Poznań, Jelenia Góra – Wrocław, Kraków – Rzeszów. Obiekty stają się bardziej dostępne dla osób o ograniczonej mobilności, lepiej oznakowane i bezpieczniejsze dzięki monitoringowi. Nowe dodatkowe gabloty z rozkładami jazdy i oznakowanie i ułatwiają m.in. komunikację w obrębie stacji.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę