Menu

Tytuł "Kolejarza Roku" przyznany

fot. Koleje Mazowieckie fot. Koleje Mazowieckie

Maszyniści Kolei Mazowieckich zostali uhonorowani tytułem "Kolejarz Roku", Stanisław Siwek oraz Wiesław Młodzianowski. Laureaci odebrali nagrody podczas III Kongresu Kolejowego, który odbył się 5 listopada w Warszawie.

 

Tytuł "Kolejarza Roku" został przyznany w ramach IX edycji  konkursu "Człowiek Roku - Przyjaciel Kolei". Konkurs organizowany jest przez spółkę PKP PLK S.A. oraz Railway Business Forum, organizację zrzeszającą przedsiębiorców branży kolejowej.

Ten tytuł jest przyznawany pracownikom tzw. "pierwszej linii", którzy rzetelnie i z zaangażowaniem wykonują swoje obowiązki. Swoją postawą są wzorem do naśladowania ale także osiągają niezwykłe wyniki w pracy zawodowej i działaniu dla polskiej kolei.

Stanisław Siwek jest pracownikiem lokomotywowni w Tłuszczu, na stanowisku starszy maszynista. 5 stycznia 2012 roku, pociąg który prowadził został zaatakowany przez chuliganów na przystanku Urle. Maszynista usiłując ratować tabor przed zniszczeniem został dotkliwie pobity w konsekwencji czego trafił do szpitala.

Wiesław Młodzianowski jest związany z Kolejami Mazowieckimi od początku istnienia spółki, czyli już od 32 lat. 6 marca 2013 roku po zakończeniu trasy na dworcu Warszawa Wileńska sprawdzał stan pociągu i znalazł skórzaną teczkę, którą zostawił jeden z podróżnych. W środku znajdował się 1 tysiąc euro i 20 tysięcy dolarów amerykańskich. Oprócz tego były tam również dokument, dzięki którym maszynista oddał zgubę.

 

 

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę