Menu
Stern

Stern

Redaktor

URL strony: http://www.polskakolej.tv

Oferta PolRegio na Pomorzu w rozkładzie 2017/2018

Od 10 grudnia 2017 r. do 10 marca 2018 r. będzie obowiązywał nowy, tymczasowy – w związku z pracami modernizacyjnymi na liniach - rozkład jazdy pociągów w województwie pomorskim. Pociągi w tym okresie będą kursowały w relacjach i układzie zbliżonym do zamówionego przez przewoźnika, chociaż z pewnymi różnicami, dlatego przed zaplanowaniem podróży warto zapoznać się ze szczegółową ofertą PolRegio - radzi przewoźnik.

Krótsze podróże i więcej połączeń - krakowska łącznica już otwarta

Nowa łącznica Kraków Zabłocie – Kraków Podgórze od 10 grudnia zapewni krótsze podróże z Krakowa do Skawiny, Oświęcimia i Zakopanego. Podróżni skorzystają z nowych, wyposażonych w windy i schody ruchome przystanków. Na Krakowie Zabłociu zatrzyma się nawet 140 pociągów, a na przystanku Krakowie Podgórze 56. Wyeliminowana będzie czasochłonna zmiana lokomotyw w Krakowie Płaszowie. Projekt zrealizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wart jest 348 mln zł.

ŁKA: Koleją i autokarem

10 grudnia Łódzka Kolej Aglomeracyjna wraz z PKS Sieradz uruchamia nową ofertę połączeń autobusowo- kolejowych. Dzięki niej mieszkańcy 140 miejscowości w powiecie sieradzkim i wieluńskim będą mogli szybciej i taniej podróżować do Łodzi. Łącznie z pociągami ŁKA skomunikowanych zostało 31 linii autobusowych PKS. Przejazd odbywać się będzie na jednym bilecie, dostępnym w wielu miejscach.

Subskrybuj to źródło RSS