Menu

Udane zasadzki na Śląsku

fot. Straż Ochrony Kolei fot. Straż Ochrony Kolei

SOK udaremniła dwie próby kradzieży kabla. W miniony piątek SOK-iści złapali złodziei na szlaku Strzelce Opolskie –Szymiszów, a trzy dni później na odcinku Ruda Śląska – Zabrze. Funkcjonariuszy wspierał pies służbowy Tango.

Do zdarzenia doszło w pobliżu nastawni na szlaku Strzelce Opolskie -Szymiszów. Przy remontowanym wiadukcie zauważono osoby nieuprawnione, które próbowały wykopać z ziemi kabel. Patrol SOK natychmiast przystąpił do interwencji.

Po upływie niespełna kwadransa funkcjonariusze ujęli na gorącym uczynku dwóch złodziei kabla. Do chwili pojawienia się patrolu sprawcy zdążyli zdewastować 16 m. przewodów.

Dodatkowo w pobliżu miejsca kradzieży SOK odnalazła dwie torby, w których znajdowało się 20 kg. pociętego aluminiowego kabla oraz brzeszczot do cięcia metalu.

Ujęci przyznali się do dokonania kradzieży. Zostali przekazani do dyspozycji funkcjonariuszy Komendy Powiatowej w Strzelcach Opolskich.

Trzy dni później na szlaku Ruda Śląska – Zabrze SOK odniosła kolejny sukces w konfrontacji ze złodziejami. Funkcjonariusze SOK z Gliwic z psem służbowym Tango udaremnili próbę kradzieży kabla teleinformatycznego. Również tym razem sprawcy trafili w ręce Policji.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę