Menu

4 nowe pojazdy w barwach Kolei Wielkopolskich

fot. UMWW fot. UMWW

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego podpisano umowę na zakup czterech dwuczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych o łącznej pojemności 760 osób. Projekt będzie dofinansowany ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Zakupione spalinowe zespoły trakcyjne służyć będą realizacji pasażerskich przewozów kolejowych na obszarze województwa wielkopolskiego na trasach niezelektryfikowanych Poznań-Wolsztyn oraz Poznań-Gołańcz. Tabor będący przedmiotem projektu będzie przyjazny dla osób niepełnosprawnych, dysponuje bowiem specjalnymi rampami, minimum dwoma miejscami dla osób na wózkach inwalidzkich z możliwością przypięcia ich pasami oraz dostosowanymi toaletami dla tych osób.

Celem realizacji projektu jest poprawa mobilności mieszkańców regionu przy jednoczesnym ograniczeniu negatywnych skutków oddziaływania transportu na środowisko. Rezultatem projektu będzie usprawnienie transportu publicznego na terenie województwa wielkopolskiego poprzez zapewnienie dogodnych warunków dojazdu do miejsc pracy, szkół, centrów kultury i usług społecznych oraz miejsc wypoczynku. Efektywne, sprawne i charakteryzujące się wysoką jakością połączenia kolejowe wzmocnią funkcję aglomeracji poznańskiej, zwiększając jednocześnie jej powiązania z otoczeniem regionalnym. Dostosowanie ilości i jakości usług świadczonych przez transport kolejowy do oczekiwań i realnych potrzeb pasażerów zachęci mieszkańców województwa do korzystania z transportu zbiorowego, co przełoży się na ograniczenie liczby podróży indywidualnych. Dzięki zmniejszeniu liczby podróży samochodami w granicach aglomeracji poznańskiej i na drogach dojazdowych nastąpi zmniejszenie zatłoczenia na drogach i wynikających z tego emisji hałasu i zanieczyszczeń.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę