Menu

Kolejowa Obwodnica GOP – podsumowanie i zaproszenie

fot. www.kolejeslaskie.com fot. www.kolejeslaskie.com

W najbliższą sobotę (28 października) będzie miał miejsce kolejny tej jesieni bezpłatny przejazd pociągu okazjonalnego. Osoby, dla których zabrakło biletów na ubiegłą sobotę, będą więc miały jeszcze okazję pokonać koleją tą wyjątkową trasę.

Ostatni przejazd cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Bilety na sobotni przejazd pn. „Kolejowa Obwodnica GOP” rozeszły się bowiem w ciągu ok. 2 godzin. Uczestnicy tego przejazdu nie byli zawiedzeni - mogli nie tylko podziwiać tereny, które na co dzień nie są obsługiwane przez pociągi pasażerskie, ale także bliżej przyjrzeć się naszemu najnowszemu pojazdowi – ELFowi 2.

Ponadto podczas podróży o mijanych terenach opowiadał przewodnik (na części trasy był nim prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges), a każdy uczestnik przejazdu otrzymał skromny upominek. Przejazd uświetnili swoją obecnością m.in.: wicemarszałek województwa śląskiego Henryk Mercik, członek Zarządu Metropolii Śląsko-Zagłębiowskiej Grzegorz Kwitek, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach Wojciech Kwiatkowski, dyrektor Oddziału Terenowego UTK w Katowicach Aleksander Drzewiecki, przewodniczący Zarządu KZK GOP Roman Urbańczyk oraz przedstawiciele samorządów.

Osoby, które chciałyby jeszcze raz tę trasę pokonać albo te, które są zainteresowane i nie zdążyły zatroszczyć się o bilety na przejazd 21 października, będą mogły postarać się o bilet na bezpłatny przejazd w środę 25 października od godziny 16:00. Podobnie jak poprzednim razem liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Do dyspozycji będzie 90 biletów. Tym razem przejazd będzie obsługiwany przez pojazd typu EN57. Trasa przejazdu będzie bardzo podobna do tej z 21.10. Zmieniają się przede wszystkim godziny odjazdów i przyjazdów pociągu na poszczególne stacje:

Katowice 10:20 – Chorzów Batory 10:26 – Chorzów Miasto 10:31 – Bytom 10:42 – Gliwice 11:03/11:20 – Zabrze Makoszowy 11:29/11:34 – Katowice Dąbrówka Mała 12:22/12:27 – Siemianowice Śląskie 12:39/12:44 – Chorzów Stary 12:52/13:02 – Chorzów Miasto 13:06 – Chorzów Batory 13:11 – Katowice 13:18.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę