Menu

Alert bezpieczeństwa – problemy z kompozytowymi wkładkami hamulcowymi

fot. PolskaKolej.TV. Wszelkie prawa zastrzeżone. fot. PolskaKolej.TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Alert dotyczy problemów z hamowaniem wagonów wyposażonych w kompozytowe wstawki hamulcowe typu C810 w warunkach zimowych. 30 sierpnia 2017 r. opublikowała go Szwedzka NSA w Systemie Informacji Bezpieczeństwa (SIS), zarządzanym przez Agencję Kolejową Unii Europejskiej.

Istnieje ryzyko występowania podobnych problemów z kompozytowymi wstawkami hamulcowymi w Polsce. Dlatego Urząd Transportu Kolejowego zwraca się do przedsiębiorstw kolejowych o informację o liczbie eksploatowanych pojazdów kolejowych wyposażonych w kompozytowe wstawki hamulcowe typu C810.

W przypadku eksploatowania pojazdów z kompozytowymi wstawkami hamulcowymi UTK apeluje także do przewoźników kolejowych o zwrócenie szczególnej uwagi na kwestię zagrożeń wynikających z możliwej redukcji siły hamującej, szczególnie w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Prosimy również o bieżące przekazywanie informacji nt. problemów związanych z ich użytkowaniem oraz zagrożeń zidentyfikowanych w wyniku prowadzonych analiz ryzyka na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Szczegóły dotyczące alertu znajdują się w dziale Alerty bezpieczeństwa opublikowane w 2017 roku na stronie internetowej UTK.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę