Menu

UTK pomaga ofiarom nawałnicy

fot. www.utk.gov.pl fot. www.utk.gov.pl

W województwie kujawsko-pomorskim trwa jeszcze usuwanie skutków nawałnicy, która przeszła nad regionem. W trakcie naprawy domów i porządkowania trudno myśleć jeszcze o zakupie zeszytów i plecaków. Dlatego pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego postanowili pomóc przygotowując wyprawki szkolne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie niedaleko Tucholi.

Przez trzy dni pracownicy UTK zebrali dziesięć dużych kartonów zeszytów, bloków, długopisów, ołówków, kredek, plecaków i innych przyborów szkolnych. Zebrane rzeczy zostały przekazane szkole w Legbądzie i trafią do dzieci z rodzin, które ucierpiały w nawałnicy.

Kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, 29 sierpnia 2017 r., grupa pracowników Urzędu, z Prezesem Ignacym Góra i Dyrektorem Generalnym Radosławem Pacewiczem, pojechała w Bory Tucholskie, aby zebrane przybory przekazać potrzebującym. W Legbądzie spotkali się z Dyrektorem Szkoły, panią Barbarą Drewczyńską. W spotkaniu wziął również udział Burmistrz Tucholi, pan Tadeusz Kowalski.

Pracownicy UTK często angażują się w akcje pomocowe i społeczne. Więcej o realizacji idei społecznej odpowiedzialności w Urzędzie Transportu Kolejowego można przeczytać w Raporcie społecznej odpowiedzialności. Akcję zbierania przyborów szkolnych wspomagała Grupa Charytatywna „Charytatywni Freta”.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę