Menu

Duże zmiany w komunikacji kolejowej na trasie Słupsk – Miastko. Od 3 lipca 2017 r. jeżdżą zastępcze autobusy

fot. PolskaKolej.TV. Wszelkie prawa zastrzeżone. fot. PolskaKolej.TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Rozpoczyna się modernizacja linii z Ustki do Miastka. Będą wybudowane nowe perony i przejścia podziemne. Po remoncie pociągi pojadą nawet 100 km/godz - informuje UMWP.

Długo oczekiwane prace właśnie się rozpoczynają. Na początek rusza przebudowa odcinka ze Słupska do Miastka.

Zamiast pociągu pojadą autobusy

Prowadzone na całej długości linii kolejowej prace budowlane uniemożliwią kursowanie pociągów. Podróżni będą przewożeni autobusami zastępczymi. Autokary będą kursować codziennie. Niestety, z uwagi na sieć dróg oraz natężenie ruchu, przejazd potrwa dłużej niż pociągiem. Ze Słupska autobusy odjeżdżają o godzinach: 7.30 (do Szczecinka), 11.00, 12.40, 13.40,15.29, 16.10 (do Kępic) i 19.45. Przejazd całego odcinka Słupsk – Miastko zajmie dwie godziny. Odjazdy z Miastka do Słupska zaplanowano o godzinach: 4.02, 4.37, 5.14, 5.49, 11.30, 14.45, 15.50 i o 17.35. Aby skrócić czas przejazdu w Kobylnicy Słupskiej, Widzinie, Wrzącej Pomorskiej, Kępicach i w Kępce, autobusy nie pojadą na dworzec kolejowy, ale zatrzymają się na przystanku PKS w centrum miejscowości. Połączenia będą obsługiwane przez klimatyzowane autobusy oznaczone logiem spółki Polregio oraz tablicami z napisem: Kolejowa komunikacja zastępcza Słupsk – Miastko. W autobusach nie będzie możliwy przewóz rowerów i wózków. Bilety miesięczne na pociąg zachowują ważność w autobusach.

Będzie szybciej i wygodniej

W ramach modernizacji linii Słupsk – Miastko wyremontowane zostaną perony na wszystkich przystankach. Zamontowane będą oświetlenie i wiaty. Stacje zyskają ułatwienia dla niepełnosprawnych. W Kępicach będzie nowe przejście podziemne pod torami. Zostanie ułożonych blisko 90 kilometrów nowych torów. Pozwoli to na zwiększenie prędkości pociągów osobowych do 100 km/godz. Dzięki nowemu systemowi sterowania ruchem będzie można uruchomić więcej połączeń. Remont odcinka Słupsk – Ustka rozpocznie się po zakończeniu sezonu letniego. Prace powinny zakończyć się do grudnia 2020 r. Projekt modernizacji linii kolejowej nr 405 z Ustki przez Słupsk, Miastko do granicy województwa pomorskiego będzie kosztować ponad 250 mln zł, z czego ponad 170 mln zł zostanie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Rozkład jazdy autobusów komunikacji zastępczej na stronie przewoźnika Polregio

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę