Menu

Odwiedź Strefy Mocy PKP Intercity!

fot. www.intercity.pl fot. www.intercity.pl

Wybierz podróż pełną energii! Już 30 czerwca 2017 roku na wybranych dworcach w kraju pojawią się specjalne Strefy Mocy PKP Intercity. To niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z internetowym systemem sprzedaży biletów czy podładować urządzenie mobilne przed wakacyjną podróżą.

Poczuj moc z PKP Intercity!

Pasażerowie PKP Intercity coraz chętniej kupują bilety za pośrednictwem kanałów zdalnych. W pierwszym kwartale 2017 roku 26% więcej podróżnych, niż w tym samym czasie w ubiegłym roku, nabyło bilet internetowy. Przewoźnik podczas nadchodzącego weekendu będzie promować zakup biletów online na pięciu wybranych stacjach w Polsce. Specjalne strefy pojawią się na dworcach: Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Poznań Główny, Katowice i Wrocław Główny. W wydzielonej przestrzeni pasażerowie będą mogli przed wyjazdem doładować swoje smartfony, tablety czy laptopy. Do ich dyspozycji będą także promotorzy mobilni, którzy poinstruują, jak korzystać z internetowego systemu sprzedaży. Strefy będą dostępne dla podróżnych od godz. 12:00 do 20:00.

Jak kupić bilet w systemie e-IC?

Na stronie www.intercity.pl w prawej górnej części witryny w zakładce "Kup bilet", określamy stacje (wyjazdu i docelową) oraz daty i godziny odjazdu lub przyjazdu. Wybór zatwierdzamy przyciskiem "Szukaj". Po chwili wyświetli się kilka kafelków z pociągami do wyboru. Aby dokonać zakupu biletu na wybrane połączenie - należy użyć przycisku "WYBIERZ". Widok, który się wówczas wyświetli umożliwi wybór liczby podróżnych, taryfy - normalnej i/lub ulgowej oraz klasy i usytuowania miejsca. Następnie należy wybrać przycisk "Dalej", wówczas zostaną wyświetlone wszystkie niezbędne informacje o bilecie. Jeśli wszystko się zgadza należy wpisać imię i nazwisko oraz kliknąć "Wybierz". W przypadku kiedy nie jesteśmy zalogowani ukaże nam się widok z polami do logowania. W takim przypadku należy wpisać swój login oraz hasło a jeżeli takich nie mamy możemy założyć konto korzystając z "Załóż konto" lub jeżeli nie chcemy zakładać konta możemy kupić bilet korzystając z opcji "Kupuję bez rejestracji". Po wykonaniu płatności zostaje wygenerowany bilet, który należy wydrukować lub zapisać na urządzeniu mobilnym.

Niezbędne informacje

Godziny przyjazdów i odjazdów pociągów oraz pełna oferta PKP Intercity są dostępne na stronie intercity.pl i pod numerem infolinii 19 757. Osoby, które planują podróż i chcą dowiedzieć się, jakim zainteresowaniem cieszy się dane połączenie mogą śledzić prognozy frekwencji na stronie www.intercity.pl w zakładce dla pasażera. Dodatkowe wsparcie informacyjne dla podróżnych pojawi się również w lipcu i sierpniu w trzech kurortach nadmorskich: Kołobrzegu, Międzyzdrojach i Władysławowie.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę