Menu

Z Lublina do Warszawy z PKP Intercity w niższej cenie!

fot. www.intercity.pl fot. www.intercity.pl

Od 11 czerwca 2017 roku, w związku z pracami modernizacyjnymi przez zarządcę infrastruktury (PKP PLK), pociągi PKP Intercity na trasie Lublin - Warszawa pojadą zmienioną trasą. Składy zatrzymają się m.in. w Lubartowie, Radzyniu Podlaskim czy Siedlcach. PKP Intercity na czas prowadzonego remontu przygotowało specjalną ofertę biletową.

Niższe ceny za przejazd

Na czas remontów, PKP Intercity obniży ceny biletów na całej trasie Warszawa – Lublin oraz na odcinkach pośrednich. Rabat wyniesie od kilku do kilkudziesięciu procent, czyli nawet do 10 zł za przejazd. Przykładowo za bilet z Warszawy do Lublina podróżni zapłacą 30,90 zł a nie jak dotychczas – blisko 40 zł. Zmianie ulegną również ceny biletów do Terespola i Białej Podlaskiej. Klienci za podróż do tych miast zapłacą odpowiednio 34,90 zł oraz 29,90 zł, czyli o ponad 11 zł i 10 zł mniej niż do tej pory. Nowy cennik zaczął obowiązywać od 22 maja.

https://www.intercity.pl/pl/obrazy/dzial%20prasowy/Tabela-cen-od-22-05-2017-1000.png

Nowa organizacja ruchu na trasie Warszawa – Lublin

W związku z pracami modernizacyjnymi, składy PKP Intercity kursujące na odcinku Warszawa – Lublin pojadą trasą objazdową. Pociągi zatrzymają się na stacjach w Lubartowie, Parczewie, Radzyniu Podlaskim, Łukowie, Siedlcach i Mińsku Mazowieckim. Dzięki temu mieszkańcy Lubartowa, Parczewa i Radzynia Podlaskiego zyskają połączenie ze stolicą. Dodatkowo podróżujący z Łukowa będą mieli możliwość bezpośredniego dojazdu pociągiem do Lublina. W sumie do dyspozycji podróżnych będzie 8 par pociągów TLK (w tym jedna wyłączenie w weekendy). Czas przejazdu na trasie z Lublina do Warszawy wydłuży się o około 30-40 min. Najszybszy pociąg pokona tę trasę w czasie 2h 48min. Połączenia na trasie Warszawa-Lublin będą obsługiwane składami wagonowymi. Pociągi PesaDART, które do tej pory kursowały do Lublina zostaną skierowane na inne linie, a po zakończeniu remontu wrócą na pierwotną  trasę.

Komunikacja zastępcza

Dla mieszkańców Puław i Dęblina zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza. Autobusy dowiozą pasażerów do Łukowa, gdzie podróżni przesiądą się do pociągów z i w kierunku Warszawy. Podróżni z Nałęczowa skorzystają natomiast z autobusów kursujących do Lublina, gdzie czekać będą na nich składy jadące do stolicy.

Pociągi z innych kierunków

Modernizacja wpłynie również na kursowanie pociągów jadących z południa i zachodu Polski. Pasażerowie z Krakowa, Katowic, Kielc oraz Wrocławia dojadą składami PKP Intercity do Dęblina. Stamtąd zostaną zabrani autobusową komunikacją zastępczą do Lublina. Po drodze autokary zatrzymają się również w Nałęczowie i Puławach. Liczba pociągów kursujących z południa Polski (Kraków, Kielce, Katowice, Wrocław), jadących przez Radom, pozostanie bez zmian.

Informacje na temat oferty oraz rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity można znaleźć na stronie www.intercity.pl lub dzwoniąc pod numerem Infolinii 19 757.

 

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę