Menu

Dodatkowe, szybkie połączenia kolejowe do Zakopanego

fot. www.malopolska.pl fot. www.malopolska.pl

Tylko 2 godziny i 40 minut będzie trwała podróż z Zakopanego do Krakowa przyspieszonym pociągiem Kolei Małopolskich od 15 do 18 czerwca. Specjalnie dla turystów, którzy długi weekend chcą spędzić pod Tatrami, a nie w korku na zakopiance wojewódzki przewoźnik uruchomi dodatkowe połączenia kolejowe do stolicy polskich gór.

Zaoszczędź czas, pieniądze i nerwy i w długi czerwcowy weekend zostaw samochód na parkingu, a do Zakopanego wybierz się przyspieszonym, pociągiem Kolei Małopolskich. Wojewódzka spółka po raz kolejny przygotowała dla turystów i mieszkańców atrakcyjną ofertę przewozową. Dodatkowo w te dni, pasażerów wozić będą nowoczesne pojazdy wyposażone w klimatyzację, miejsca do przewozu rowerów i liczne udogodnienia.

Dzięki oddaniu do użytku łącznicy kolejowej w Suchej Beskidzkiej czas przejazdu składów znacznie się skróci - pociągi przyspieszone trasę pomiędzy Zakopanem a Krakowem pokonają w 2 godziny i 40 minut. Dla wygody podróżnych od 15 do 18 czerwca wydłużone zostaną także wybrane połączenia realizowane przez Przewozy Regionalne. Większość pociągów rozpoczynających i kończących swój bieg na stacji Kraków Płaszów w czerwcowy długi weekend kursować będzie z/do dworca Kraków Główny.

Połączenie zostały zaplanowane tak, by do Zakopanego mogły dojechać zarówno osoby, które w stolicy gór chcą spędzić tylko jeden dzień jak i te, które na Podhalu planują zostać trochę dłużej.

Bilety w atrakcyjnej, najniższej na rynku cenie (14 zł za bilet normalny; 6,86 zł za bilet studencki na trasie Kraków Główny - Zakopane) można nabyć w przedsprzedaży za pośrednictwem systemu MKA, aplikacji iMKA oraz w pozostałych kanałach dystrybucji, wykorzystywanych przez poszczególnych operatorów. W dniu wyjazdu billety będą dostepne także bezpośrednio u obsługi pociągu.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę