Menu

Tańsze bilety PKP Intercity na trasie Warszawa - Poznań!

fot. www.intercity.pl fot. www.intercity.pl

Od 11 czerwca 2017 roku, w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury (PKP PLK), pociągi PKP Intercity kursujące na trasie Poznań - Warszawa pojadą zmienioną trasą przez Gniezno i Inowrocław. Dla pomijanych miejscowości przewoźnik wprowadzi zastępczą komunikację autobusową. PKP Intercity na czas prowadzonego remontu obniży ceny biletów.

Nowa organizacja ruchu na trasie Warszawa - Poznań

Między stolicą Wielkopolski a Warszawą pojedzie 12 par pociągów. Do dyspozycji pasażerów będzie sześć połączeń kategorii Express InterCity (EIC), pięć TLK (Twoje Linie Kolejowe) oraz jedno IC (InterCity). Składy PKP Intercity pojadą trasą okrężną przez Gniezno, gdzie będą miały dodatkowy postój. Dzięki temu mieszkańcy Gniezna zyskają bezpośrednie połączenie ze stolicą. Ponadto cztery pary pociągów (trzy TLK oraz jeden IC) zatrzymają się na stacji Inowrocław Rąbinek. W związku z pracami modernizacyjnymi czas przejazdu pociągów PKP Intercity, między stolicą a Poznaniem, wydłuży się od czterdziestu minut do ponad godziny.

W trakcie trwania remontu PKP Intercity uruchomi komunikację zastępczą na odcinku Września – Kutno dla pomijanych miejscowości. Między Kutnem, Kołem a Koninem będą kursować cztery pary autobusów skomunikowanych z pociągami jadącymi do i z Warszawy. Natomiast do miejscowości Września pojadą dwie pary autokarów do i z Gniezna zapewniając dogodną przesiadkę do pociągów kursujących w kierunku stolicy. Dodatkowo przewoźnik uruchomi skład relacji Warszawa – Konin, który będzie skomunikowany z autobusem kursującym ze Słupcy.

Bilety PKP Intercity w niższej cenie

Dla pasażerów podróżujących na trasie Warszawa – Poznań PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę. W ramach promocji Bilet Taniomiastowy ceny biletów na pociągi TLK oraz IC, kursujące po zmienionej trasie, zostaną obniżone o około 10 procent. Przykładowo za podróż z Poznania do Warszawy pasażer zapłaci 54,90 zł, a nie jak do tej pory 61 zł. Oferta zacznie obowiązywać od 1 czerwca 2017 roku.

 

https://www.intercity.pl/pl/obrazy/dzial%20prasowy/Tabele-cen-W-P.png

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę