Menu

KD: Połącznie kolejowe Szklarska Poręba - Harrachov bez zmian

fot. Koleje Dolnośląskie S.A. fot. Koleje Dolnośląskie S.A.

Kolejowe połączenia graniczne pomiędzy Szklarską Porębą a Libercem zostaną utrzymane w obecnym kształcie.

Po długich rozmowach, w których uczestniczyli Hetman Kraju Libereckiego Martin Puta oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, przewoźnicy uzgodnili warunki kontynuacji współpracy, a także zadeklarowali chęć rozwoju oferty.

Podczas negocjacji Koleje Dolnośląskie i Ceske Drahy doszły do porozumienia w sprawie warunków finansowych dalszej realizacji przewozów. Zmiana modelu finansowania przewozów na przejściu granicznym umożliwia obniżenie kosztów uruchamiania pociągów po stronie polskiej o około 20 % przy zachowaniu obecnego rozkładu jazdy. Nie byłoby to możliwe bez współpracy merytorycznej organizatorów transportu po stronie czeskiej i polskiej.

Przewoźnicy zacieśnią również współpracę w zakresie rozwoju oferty w przyszłości, co ma umożliwić uruchomienie dodatkowych połączeń. Obecnie, w sezonie turystycznym codziennie uruchamianych jest do 9 par pociągów pomiędzy Szklarską Porębą a Libercem, co czyni izerskie połączenie jednym z najbardziej uczęszczanych kolejowych przejść granicznych na południowej granicy.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę