Menu

Tomasz Jędrysa, kierownik Wydziału Teleinformatyki KM znalazł się na liście stu najlepszych CIO

fot. Koleje Mazowieckie Sp. z o.o. fot. Koleje Mazowieckie Sp. z o.o.

Lista CIO 100 przedstawia grupę najlepszych i najbardziej angażujących się w projekty informatyzacji i cyfryzacji biznesu menedżerów obszaru technologii. Są to osoby, które swoją wiedzą i zrealizowanymi w organizacjach projektami wyróżniają się na cyfrowej mapie gospodarki.

CIO 100 jest wydarzeniem organizowanym przez międzynarodowe edycje magazynu „CIO” i wydawnictwo International Data Group. Ogłoszona po raz drugi polska lista stu najlepszych CIO jest stworzona w oparciu o ankietę przeprowadzoną przez redakcje magazynów „CIO” i „Computerworld”. O włączeniu do listy CIO 100 decyduje inicjatywa strategiczna, nastawienie proinnowacyjne, dotychczasowe osiągnięcia CIO, skala i złożoność zarządzanego obszaru IT oraz znaczenie dla działania całej organizacji. Redakcje magazynów doceniły całokształt pracy Tomasza Jędrysy, w tym szczególne zaangażowanie w przedsięwzięcia służące usprawnieniu działań podejmowanych przez Koleje Mazowieckie, tj. projekt pierwszych w Polsce kas mobilnych dla obsługi w pociągach czy prace na rzecz zastosowania systemu EcoDriving dla maszynistów.

- Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia. Jest ono dla mnie bardzo ważne, ponieważ poprzez moją pracę doceniono spółkę Koleje Mazowieckie i naszą wizję, odwagę i chęć do przeprowadzania czasem trudnych zmian – mówił Tomasz Jędrysa.

Tomasz Jędrysa jest absolwentem Wydziału Teleinformatyki oraz Wydziału Informatycznych Technik Zarządzania w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania, a także studiów podyplomowych Zarządzanie Projektami wg Prince 2 oraz Organizacja i Zarządzanie w Akademii Leona Koźmińskiego. Posiada liczne certyfikaty, w tym: ITIL Foundation, Agile Project Management Foundation, Prince2 Practitioner, PRINCE2 Agile Practitioner Certificate in Agile Project Management. W branży informatycznej jest od 1999 r. Od 2004 r. pracuje w Kolejach Mazowieckich, gdzie od 2009 r. pełni funkcję szefa IT. Laureat konkursu Lider Informatyki 2013.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę