Menu

Pracownik SKM autorem kompendium wiedzy o „ezetach”

fot. skm.warszawa.pl fot. skm.warszawa.pl

Na co dzień, od wielu lat zajmuje się utrzymaniem pojazdów szynowych w warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej. Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Michał Przybyszewski, bo to o nim mowa, przygotował i opracował książkę wydaną nakładem Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, zawierającą kompendium wiedzy o budowie, zasadach utrzymania i obsłudze tzw. „ezetów”, czyli elektrycznych zespołów trakcyjnych użytkowanych w Polsce.

Bogato ilustrowana publikacja skierowana jest do maszynistów pojazdów trakcyjnych, pracowników warsztatów utrzymania oraz uczniów szkół średnich o profilu kolejowym. W zwięzły i przystępny sposób opisane są w niej: część mechaniczna taboru, wytwarzanie sprężonego powietrza i hamulce, obwód główny, obwody pomocnicze, a także różnego rodzaju wyposażenie dodatkowe. Znajdują się tam również podstawowe wiadomości z zakresu utrzymania pojazdów trakcyjnych.

Książkę można nabyć w księgarniach na terenie całego kraju oraz poprzez stronę internetową Wydawnictw Komunikacji i Łączności.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę