Menu

Nosorożec Rogatek bohaterem Kampanii Kolejowe ABC

fot. www.utk.gov.pl fot. www.utk.gov.pl

Kampania Kolejowe ABC ma już swoje logo, bohatera i hasło. Edukacja najmłodszych uczestników ruchu i propagowanie zasad bezpieczeństwa na obszarach kolejowych – to główne wartości, na które zwraca uwagę przyjęty przez UTK system identyfikacji wizualnej Kampanii.

Centralnym elementem identyfikacji jest autorska postać nosorożca – Rogatka, stworzona specjalnie na potrzeby Kampanii. Główne atrybuty bohatera to niebieska koszulka z logo Kolejowego ABC i odblaskowa opaska, zapewniająca bezpieczeństwo na obszarach ruchu kolejowego i drogowego. Obok niego pojawiają się animowane postaci dzieci – głównych odbiorców Kampanii.

Logo przyciąga wzrok dzięki charakterystycznym literom ABC, w które zostały wkomponowane motywy nawiązujące do tematyki kolejowej. Zwracają one uwagę na trzy istotne elementy bezpieczeństwa: litera A na znaki drogowe, B na sygnały świetlne, a C – dźwiękowe.

Dopełnieniem identyfikacji jest rytmiczne i łatwe do zapamiętania hasło:

„Bezpieczeństwa uczę się z Kolejowym ABC!”

Dzięki zawarciu rymu z nazwą Projektu, hasło stanowi jej swoiste rozwinięcie, jednocześnie wskazując na główny cel Kampanii.

Księga Identyfikacji Wizualnej oraz Księga Znaku dostępne są na stronie UTK.

Projekt „Kampania Kolejowe ABC” to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci oraz ich nauczycieli i wychowawców. Jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020. Całkowita wartość projektu wynosi 27,6 mln złotych, a wartość dofinansowania to prawie 23,5 mln złotych.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę