Menu

Alstom rozpoczął przegląd serwisowy pociągów Pendolino PKP Intercity

fot. www.alstom.com fot. www.alstom.com

Alstom przystąpił do przeglądu pierwszego z dwudziestu pociągów Pendolino, który osiągnął przebieg 1,2 miliona kilometrów. Po osiągnięciu tego dystansu, każdy pociąg Pendolino przechodzi tzw. overhaul, czyli przegląd wyższego rzędu - informuje producent.

Przegląd jest przeprowadzany przez zespół polskich ekspertów serwisowych Alstom Konstal, w warsztacie serwisowym w Piasecznie, który został specjalnie przystosowany i wyposażony w najnowsze urządzenia utrzymaniowe, na potrzeby realizacji tego zadania oraz kolejnych przeglądów . Regularne przeglądy odbywają się standardowo w Warsztacie Utrzymania Technicznego Alstom w Olszynce Grochowskiej, w Warszawie.

- Alstom zainwestował w uruchomienie i wyposażenie nowego oddziału w Piasecznie, tworząc jednocześnie 30 nowych miejsc pracy. Zakupione urządzenia będą również służyły do przeprowadzania kolejnych etapów, przeglądów wyższego rzędu. – powiedział Artur Fryczkowski, Dyrektor Serwisu Alstom w Polsce.

Przegląd każdego pociągu zajmie miesiąc, a zakończenie prac na wszystkich pociągach Pendolino planowane jest za 20 miesięcy. Taki harmonogram został przyjęty, by zapewnić maksymalną dostępność Pendolino w normalnej eksploatacji. Przegląd obejmuje wymianę kół, rewizję wózków, rewizję silników trakcyjnych oraz prace utrzymaniowe i serwisowe innych elementów pociągu.

Pendolino to pierwsze i jedyne pociągi kolei dużych prędkości w Polsce. Odznaczają się wyjątkową niezawodnością i dostępnością, wyznaczając nowe standardy jakości na polskiej kolei. Od dnia wprowadzenia do eksploatacji w grudniu 2014 roku, flota Pendolino pokonała już blisko 20 milionów kilometrów. W ciągu ostatnich 25 lat zostało zamówionych na całym świecie już ponad 500 pociągów Pendolino, które wożą pasażerów w 12 krajach, przekraczając 7 granic. Pociągi Pendolino należą do rodziny pociągów dużych i bardzo dużych prędkości Alstom Avelia.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę