Menu

Industriada 2017 – kolejowe podsumowanie

fot. kolejeslaskie.com fot. kolejeslaskie.com

10 czerwca pociągi Kolei Śląskich znów były pomarańczowe. Ponad 6 200 uczestników Industriady przejechało tylko tego jednego dnia naszymi pociągami prawie 429 000 kilometrów. Ustanowiliśmy tym samym kolejne rekordy.

Już po raz czwarty KŚ zaangażowały  się w ten znany w całym kraju festiwal. Tegoroczna jego edycja była dla nas wyjątkowa pod wieloma względami. Po raz pierwszy spółka mogła świadczyć bezpłatne usługi transportu jednocześnie z KZK GOP oraz MZK Tychy. Po raz pierwszy także godnie dzierżyła palmę pierwszeństwa. Ze wszystkich przewoźników współpracujących z festiwalem to Koleje Śląskie były w tym roku tym, który ze Świętem Szlaków Zabytków Techniki związany był najdłużej.

- Z dumą możemy też powiedzieć, że nadal trwa dobra passa w pobijaniu naszych industriadowych rekordów. Co roku możemy ogłaszać, że frekwencja była lepsza niż w roku ubiegłym – i nie inaczej jest tym razem. Fakt ten cieszy tym bardziej, że w tym roku pogoda okazała się wyjątkowo mało łaskawa dla uczestników festiwalu. Na szczęście jednak nie okazało się to przeszkodą w zwiedzaniu Szlaku Zabytków Techniki - mówią przedstawiciele KŚ.

Łącznie z oferty transportu na Industriadę skorzystało w tym roku ponad 6 200 osób. Razem przejechali oni naszymi pociągami prawie 429 000 kilometrów. To o prawie 1000 pasażerów i niemal 95 000 km więcej niż w roku 2016! Największą popularnością cieszyły się relacje Częstochowa – Katowice, Bielsko-Biała – Katowice oraz Żywiec – Katowice.

Dane te napawają optymizmem i potwierdzają, że jako przewoźnik KŚ są już integralną częścią Industriady.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę