Menu

Finał akcji „Pociąg do książek”

fot. UTK fot. UTK

Blisko 300 książek dla dzieci i młodzieży zebrali pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego w czasie akcji „Pociąg do książek”. Książki trafiły do dzieci i młodzieży przebywających w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Lektura w trudnych chwilach to wspaniała terapia, szczególnie podczas choroby i często długotrwałego leczenia szpitalnego.

5 czerwca 2017 r. w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach odbył się finał akcji „Pociąg do książek”. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego oraz inicjatorzy akcji odwiedzili Oddział Kardiologii w CZD. Spotkali się z dyrektorem szpitala Marianem Kreisem oraz ordynatorem oddziału prof. dr. hab. n. med. Lesławem Szydłowskim – Wierzę, że dzieci w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka mają świetną opiekę, ale chwile spędzone w szpitalu zawsze są trudne. Dobra książka pozwala na chwilę oderwać się od codzienności i zapomnieć o szpitalu. Mam nadzieję, że taką pomocą będą służyć książki zebrane przez pracowników urzędu – stwierdził Ignacy Góra, Prezes UTK. Podczas wizyty 44 dzieci otrzymały książki i gadżety z UTK . Pozostałe książki zostały przekazane do świetlic na oddziałach CZD.

Spotkanie zakończyło się wizytą na nowowybudowanym placu zabaw oraz zapowiedzią dalszej współpracy między Urzędem Transportu Kolejowego a Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę