Menu

Pracownicy PKP S.A. na podium w Europejskiej Rywalizacji Rowerowej

fot. PKP PLK S.A. fot. PKP PLK S.A.

Blisko 20 tysięcy kilometrów przejechali łącznie pracownicy PKP S.A. w ramach Europejskiej Rywalizacji Rowerowej. W akcji wzięło udział 54 reprezentantów Spółki w czterech miastach w Polsce. Co więcej, Pracownicy Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. w Krakowie zajęli drugie miejsce w rywalizacji firm w swoim mieście, pokonując 4 300 kilometrów!

Do sukcesu w Krakowie przyczyniło się 18 zawodników, z których najlepszy, Łukasz Cieleń, przejechał równo 1200 km. – Z domu do pracy mam 10 km i pokonywałem tę trasę codziennie – mówi Łukasz. – W maju nie kupiłem biletu miesięcznego i wszędzie poruszałem się na dwóch kółkach – do sklepu, do galerii, na trening. Efekt? Schudłem 2 kg, opaliłem się, czuję się naprawdę świetnie! Na pewno będę jeździł nadal, chyba tylko deszcz może mnie przed tym powstrzymać – dodaje Łukasz, który w indywidualnej klasyfikacji w Krakowie znalazł się na trzecim stopniu podium.

Reprezentanci Spółki rywalizowali również w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku. Indywidualnie najlepiej spisał się Waldemar Bogdański, który przejechał ponad 2000 km! – Choć z domu do pracy mam 6 km, to wstawałem o 4 rano i jechałem okrężną drogą, zwłaszcza po nowej ścieżce wzdłuż Warty – mówi Waldemar. – Człowiek po takim wysiłku czuje się w pracy dużo lepiej, jest pełny energii i chęci do działania – tłumaczy i trudno mu nie wierzyć, bo ma za sobą ogromne doświadczenie – w tym roku przechodzi na emeryturę. Jego aktywność zaowocowała nie tylko najlepszym wynikiem wśród pracowników PKP S.A. W klasyfikacji indywidualnej wśród wszystkich poznaniaków zajął drugie miejsce.

W Warszawie spośród pracowników Spółki najlepiej spisała się Magdalena Socha z wynikiem 1600 km. – To mój rekord życiowy, wcześniej najwięcej w ciągu miesiąca przejechałam nieco ponad 800 km – mówi Magda, która na rowerze odbierała przesyłki, dojeżdżała na spotkania ze znajomymi i oczywiście docierała do pracy. – Odkąd jeżdżę na rowerze, nie potrzebuję kawy. Polecam to każdemu – wystarczy jechać spokojnie, własnym rytmem, aby dotlenić organizm i złapać energię na cały dzień – dodaje. Magda w tym roku postawiła sobie za cel pokonanie ubiegłorocznej zwyciężczyni firmowej klasyfikacji, Bogumiły Trojanowskiej z Gdańska. Warto zaznaczyć, że to właśnie z inicjatywy Bogumiły Spółka włączyła się do rywalizacji i zachęciła do udziału w akcji swoich pracowników.

Tym razem w Gdańsku najlepszy okazał się Rafał Różycki, który przejechał 560 km. – W jeździe na rowerze najbardziej cenię dopływ endorfin – gdy tylko docieram do pracy, mogę od razu działać na wysokich obrotach – mówi Rafał. – Mój samochód stoi zaparkowany, używam go wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, a wszędzie poruszam się rowerem. W Gdańsku mamy wspaniałą infrastrukturę, dlatego właściwie wszędzie można się bez problemu dostać na dwóch kółkach – wyjaśnia.

Nic dziwnego, że Gdańsk do końca walczył o zwycięstwo w klasyfikacji miast, choć ostatecznie nie zdołał obronić tytułu i uległ minimalnie tureckiemu Izmirowi.

Europejska Rywalizacja Rowerowa, czyli European Cycling Challenge, to inicjatywa, w ramach której w maju konkuruje ze sobą ponad 50 miast w Europie, a w każdym z nich rywalizują również firmy. Pracownicy PKP S.A. wzięli udział w zabawie po raz drugi. W 2016 r. 44 reprezentantów Spółki przejechało na rowerze łącznie 7600 km.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę