Menu

Nowy pociąg PolRegio w Olsztynie

fot. Polregio fot. Polregio

Na Dworcu Głównym w Olsztynie odbyła się uroczysta prezentacja nowego pociągu spalinowego Linka. To kolejny z pięciu zaprojektowanych i wyprodukowanych w Polsce nowoczesnych pojazdów, które właśnie zaczynają jeździć w barwach PolRegio - informuje spółka.

Zaprojektowane i wyprodukowane w bydgoskiej Pesie pociągi to pierwsze z nowoczesnych pojazdów, które zasilają flotę PolRegio. Jeszcze w tym roku na polskie tory wyjadą kolejne z ponad 50 nowoczesnych składów. Wśród nich znajdą się zarówno zupełnie nowe, jak i kompleksowo zmodernizowane pojazdy.

Zmiany, jakie zachodzą terazw firmie, to efekt pomyślnie prowadzonej przy współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu restrukturyzacji. W zeszłym roku, po raz pierwszy w swojej 15-letniej historii, Spółka osiągnęła dodatni wynik finansowy we wszystkich obszarach działalności, a zysk netto wyniósł 51,2 mln zł – mówi Krzysztof Zgorzelski, prezes PolRegio i zapowiada, że firma planuje zakończyć ten rok z wynikiem na poziomie ok. 43-44 mln zł zysku. – Dzięki dobrej kondycji finansowej możemy myśleć o przyszłości spółki, w tym o nowoczesnym taborze. Zamierzamy pozyskać kilkaset nowych składów, ok. 230-240 elektrycznych oraz ok. 30 z napędem hybrydowym – zaznacza prezes PR.

Zakupy nowego taboru to nie jedyne zmiany, jakie już teraz mogą dostrzec pasażerowie przewoźnika. – Rozwijamy ofertę, wspólnie z samorządami tworzymy nowe połączenia oraz integrujemy transport z przewoźnikami autobusowymi i miejskimi. Dzięki takim zmianom Polacy znów chcą jeździć koleją – mówi Zgorzelski.

W 2016 r. PolRegio przewiozło o prawie 3,5% więcej podróżnych niż w roku 2015 r. Trend wzrostowy utrzymuje się także w tym roku. Jak wynika ze wstępnych danych, w pierwszym kwartale 2017 r. z usług przewoźnika skorzystało o 2,3% więcej podróżnych niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Zaprezentowany dziś spalinowy zespół trakcyjny Link to nowoczesny i ekonomiczny pojazd doceniony w innych regionach kraju, a także w Niemczech i Czechach. Teraz będzie służył także pasażerom na Warmii i Mazurach. – Dodatkową zaletą tych pociągów jest to, że posiadają specjalne strefy przeznaczone dla najmłodszych pasażerów. To nowość w segmencie przewozów regionalnych – dodaje prezes PolRegio.

W województwie warmińsko-mazurskim PolRegio jest liderem na rynku przewozów kolejowych. Codziennie przewoźnik zapewnia średnio około 100 połączeń. Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, opierającej się na wieloletniej umowie na świadczenie usług przewozowych, spółka oferuje swoim podróżnym siatkę połączeń umożliwiającą dogodny dojazd do pracy, szkoły, na uczelnię czy do lekarza. Z PolRegio chętnie korzystają także turyści i wczasowicze wybierający się na Mazury. W ofercie przewoźnika są zarówno połączenia lokalne, jak i kursy do sąsiednich województw, m.in. do Trójmiasta, Bydgoszczy, Torunia oraz Białegostoku. Pociągi obsługują także trasę do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę